aktualnosci

październik 2016

Program do przeglądów budynków

Napisane przez 

Przegląd to program komputerowy wspomagający przeglądy techniczne obiektów budowlanych i budynków. To prosty w obsłudze program pozwalający stworzyć i zgromadzić kompletną dokumentację dotyczącą przeglądów oraz zachować obowiązujące terminy przeglądów. Do programu dołączony jest program Plan Robót Remontowych, który umożliwia tworzenie planów robót remontowych automatycznie, w oparciu o protokoły wykonane w programie Przegląd. Program Przegląd zawiera gotowe do wykorzystania dokumenty, instrukcje i protokoły.

 

Nowa wersja programu komputerowego PRZEGLĄD 16 umożliwia: wypełnianie, drukowanie i archiwizację wszystkich dokumentów i protokołów potrzebnych podczas kontroli technicznej obiektów budowlanych: 5 letniej, 1 rocznej, dodatkowej, nadzwyczajnej, przeglądu roboczego (przed zimą), wykonywanych 2 razy w roku (obiektów wielkopowierzchniowych). Można wydrukować Książkę obiektu budowlanego. Każdy protokół i każda karta nadzoru mogą być przeniesione do ulubionego edytora tekstu i poddane dalszej obróbce. Można utworzyć własny, autorski wzorzec kontroli.

 

Program Przegląd zawiera ogół przepisów prawnych związanych z procesem przeglądów i kontroli budynków i obiektów. Prezentowany zestaw jest pierwszym wydawnictwem, które obejmuje wszystkie zagadnienia kontroli obiektów budowlanych w formie ujednoliconych instrukcji i procedur. Instrukcja, druki i program odnoszą się do wszystkich zagadnień technicznych, związanych z każdym rodzajem kontroli.

Dokumentacja do elektronicznego wypełniania obejmuje:
- protokół stanu konstrukcyjno-budowlanego;
- protokół kontroli instalacji centralnego ogrzewania;
- protokół kontroli i konserwacji instalacji gazowej;
- protokół kontroli instalacji i aparatów w lokalu;
- protokół kontroli instalacji ciepłej wody;
- protokół kontroli instalacji wody zimnej i kanalizacji;
- protokół kontroli instalacji przeciwpożarowej;
- protokół kontroli i sprawdzenia przewodów dymowych i spalinowych;
- protokół kontroli przewodów i urządzeń wentylacyjnych;
- protokół kontroli stanu sprawności instalacji i urządzeń elektrycznych;
- protokół kontroli stanu sprawności technicznej urządzeń piorunochronnych;
- protokół kontroli estetyki obiektu i otoczenia;
- protokół kontroli stanu konstrukcyjno-budowlanego obiektu wielopowierzchniowego.
 

Nadzór nad azbestem
Właściciel lub zarządca nieruchomości jest zobowiązany do przeprowadzenia kontroli występowania azbestu i do sporządzenia stosownej dokumentacji, nawet wówczas, gdy wyroby azbestowe w jego obiekcie nie występują. Przy pomocy programu Przegląd identyfikacja miejsc występowania azbestu jest łatwa. Program zawiera elektroniczne formularze identyfikacji i inwentaryzacji wyrobów azbestowych a multimedialna prezentacja pomaga w prawidłowym prowadzeniu dokumentacji dotyczącej azbestu.

Program Profesjonalne przeglądy i kontrole budynków zawiera przydatny Terminarz zadań. Terminarz zadań ułatwia rozplanowanie zadań do wykonania. Wszystkie zagadnienia związane z harmonogramem nadzoru technicznego obiektów możemy mieć pod kontrolą: terminy przeglądów, zakresy przeglądów itp. Na podstawie danych z ubiegłych lat możemy szybko opracować aktualny przegląd, protokół.

Mini aplikacja "Wycena kontroli obiektu budowlanego" pomaga w szybkim sporządzaniu prostych kosztorysów kontroli obiektu budowlanego, w każdym z zakresów wytyczonych przez Prawo budowlane. Okienko mini aplikacji pojawi się, gdy wybierzemy komendę 'Wycena kontroli' z menu Narzędzia lub naciśniemy na widoczną w tytule pomocy ikonkę.Promocyjne ceny programu:
340 zł + VAT - dla członków PIIB
540 zł + VAT - dla pozostałych. 

 

Zobacz opis i wersję demo!

 

To jedynie wybrane możliwości programu. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 22 400-93-99, 793-99-51-99, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 

Wróć


Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.